نحوه اجرای کاشی روی عایق ایزوپل استخر

از سلسله مباحث آموزشی پروفسور میرمحسنی

در صورتی که تمایل داشته باشید بر روی ایزوپل استخر، سرامیک های مینیاتوری یا کاشی اجرا نمایید این آموزش و نکات مربوط به آن را در نظر بگیرید.

بعد از اجرای عایق ایزوپل استخر 5 لایه( بدون توری) یا 6 لایه (با توری) روی دیواره های بتنی یا سیمانی، نوبت به اجرای کاشی کاری استخر می رسد.

ایزوپل استخر:

توجه به “فشار مثبت” یا “فشار منفی” آب، از نکات ضروری در عایق بندی استخر است. عایق رطوبتی ایزوپل، نه تنها استخر را در برابر نشت و نفوذ آب از سطوح زیرین و رویی، عایق می کند بلکه نیاز به رنگ کاری را به دلیل داشتن محصول ویژه عایق استخری ایزوپل، مرتفع می کند.

بررسی های کامل مکان جغرافیایی برای انتخاب نوع عایق، ضروری است. بررسی نتایج بر انتخاب سیستم عایق بندی، از نوع در نظر گرفتن فشار مثبت با منفی، تأثیرگذار خواهد بود.

سیستم طراحی شده ممکن است در زمان ساخت و ساز با بررسی های محیطی قابل قبول باشد، اما این سیستم ممکن است برای تغییرات محیطی در آینده مناسب نباشد پس در نظر گرفتن کل شرایط و تغییرات اقلیمی مکان در فصول مختلف، ضروری است.

فشار منفی استخر

فشار منفی استخر

نحوه اجرای کاشی یا سرامیک های مینیاتوری

ابتدا محل مورد نظر را به چسب کاشی آغشته کنید. کاشی ها یا سرامیک ها را به آرامی و با دقت روی چسب کاشی قرار داده و با ضربه ملایم کاشی را روی چسب کاشی تثبیت کنید.

نکته:

معمولا مقدار چسب کاشی را بیشتر استفاده کنید تا در صورت مسطح نبودن سطح بتواند به پر شدن و صافی سطح کمک کند.

کلام آخر

شرکت دانش بنیان مبتکران ماندانا پلیمر دارای طیف گسترده ای از محصولات و سیستم های مناسب برای عایق کاری موفق می باشد. مشاوران و کارشناسان ما، با تجربه ی بالا و حضوری بالغ بر دو دهه در زمینه عایق سازی ساختمانهای تجاری، صنعتی و مسکونی، آماده مشاوره و همکاری با شما هستند.

همین امروز با ما تماس بگیرید:
۰۹۳۹۰۵۲۸۰۶۱ – ۰۴۱۳۳۲۵۴۰۰۵ – ۰۲۱۸۸۶۸۹۷۹۸

مقالات مرتبط: