• fa-IR
دسته بندی مقالات
ویدئو های آموزشی

ساخت زیورالات رزینی با آسان ترین روش

همه ی ما آویزهای رزین جذاب  را در مغازه ، بوتیک ها دیده ایم. در حالی که ما می دانیم که این کاری است که شما می توانید در خانه انجام دهید ، در واقع آسانتر از آن چیزی است که فکرش را میکنید …برای شروع کار لازم هست  یکسری نکات راحتما بدانید.

توضیحات

اگر همیشه ای برای شما مطرح بوده که آیا می توانید به  راحتی در خانه خود جواهرات رزینی بسازید ، جواب مثبت است. شما فقط به چند ابزار ساده نیاز دارید.

  • متریال لازم
  • رزین اپوکسی
  • قالب سیلیکونی
  • کاغذ روغنی
  • دستکش لاتکس
  • سشوار
  • پرکننده های رزین: گل -میخ ، جواهرات ، گل خشک ، پر ، براق ….
  • وسایل جواهرات: لنت های حلقه ای ، بندها ، پین های ایمنی تخت
  • اختیاری: لیوان مدرج پلاستیکی

قبل از شروع کار در صورتی که هوا سرد بوده و محتویات رزین و هادنر سفت شده باشد، بطری های رزین وهاردنررا در یک کاسه آب گرم قرار دهید. این کار کمک می کند تا رزین به خوبی مخلوط شود و به جلوگیری از حباب هوا کمک می کند.

حتما تمامی محل کار را باکاغذ روغنی بپوشانید.چون در صورت ریختن رزین به سختی پاک خواهد شد. در نهایت پرکننده های داخل رزین را اماده نمایید

اولین کاری که میکنید بعد از پرایمر زدن به اشیا و خشک شدنشان انها را در داخل قالب قرار می دهید


حالا وقت آن رسیده که رزین را با هاردنر مخلوط کنیم! حتما از یک ترازوی دقیق برای وزن کردن هاردنر و رزین  استفاده نمایید. رزین و هادنر را طبق نسبت اختلاط  تولیدکننده  رزین  باهم مخلوط نمایید. در صورت نداشتن ترازو می توانید از پیمانه های مدرج نیز جهت اندازه گیری استفاده نمایید که البته ما انجام اینکاررا توصیه نمیکنیم.

چون کوچکترین خطا در اندازه گیری ممکن هست در نتیجه کار شما اثر بگدارد.

شما میتوانید از رزین اولتراشفاف مانداناپلیمر برای ساخت زیورالات رزینی استفاده کنید.


یک لایه رزین در درون قالب ها بریزید ، سپس پرکننده های خود را درون قالب قرار داده و در صورت نیاز لایه دیگری رزین  را روی پرکننده ها بریزید. اگر می خواهید یک پس زمینه اکلیل دار داشته باشید ، پس از پر کردن قالب های خودبا رزین و پرکننده ، اکلیل  را روی آن بریزید. برای خلاص شدن از شر حباب های هوا ، از یک سشوار استفاده کنید. یک شب فرصت  سخت شدن به رزین بدهید.  مطمئن باشید که روی قالب را  با یک قوطی  پلاستیکی یا چیزی بپوشانید  تا هیچ گرد و غبار وارد قالب نشود.

اگر رزین شما به اندازه کافی سخت نشده  باشد ، می توانید 10 دقیقه انرا  در فریزر قرار دهید .

اکنون زمان آن رسیده است که این اشیاء رزینی را به جواهرات  رزینی قابل استفاده تبدیل کنیم.

برای دستبندها و گردنبندها ، می خواهید حلقه های فلزی را به هر قطعه اضافه کنید.

روش انجام این کار ایجاد حلقه با پین است ، سپس با انبردست نگه داشته شده وبه مدت 5ثانیه گرم کنید و سپس درون رزین فشار دهید. اگر از زمان خشک شدن رزین بیش از یک روز گذشته باشد، دیگر نمی توانید این مرحله را انجام دهید.


برای حلقه ها و پین ها ، به راحتی با چسب  سریع بچسبانید

در صورتی که می خواهید صفر تا 100 کار با رزین را یاد بگیرید و از ان کسب درامد کنید می توانید در ورکشاپ های مرکز پیشگامان کارافرین(اموزشگاه سازمان فنی حرفه ای ) شرکت نمایید

لینک صفحه اموزش(کلیک کنید)

پیج مارا در اینستاگرام دنبال نمایید(کلیک کنید)

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟  
 

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه - 9-16