• fa-IR
دسته بندی مقالات
ویدئو های آموزشی

کریستاله شدن و سفیدک اپوکسی و راه حل مسئله

 راه حل مسئله کریستاله شدن رزین اپوکسی

توضیحات

کریستاله شدن رزین:
   اگر شما هم برای اولین در هنگام استفاده از یک رزین جدید با این موضوع روبرو شدید نگران نباشید.
اغلب افراد کریستاله شدن رزین را با اصطلاحاتی از قبیل موارد زیر مطرح می کنند و نگران این مسله هستند که رزین اپوکسی ان ها خراب شده است!

  • سفیدک
  • کدری
  • یخ زدگی
  • ماتی و شیری شدن
  • شکرک

اگر حتی برای یکبار هم  این موضوع را تجربه و یا شنیده باشید توصیه می کنیم صحبت های پروفسور میرمحسنی (هیئت علمی دانشگاه و شیمیدان برگزیده سال 98 کشوری) را در ویدئوی مربوطه ببینید و بشنوید…

رزین اپوکسی فرموله شده در دماهای پایین  تر از 15 درجه به حالت کریستاله  تبدیل می شود. کریستاله شدن در فصل های به شدت سرد گاها بصورت یخ زدگی رزین و در بعضی از فصول سال بصورت  سفیدک ظاهر میشود. گاها به علت نگهداری رزین در انبار کارخانجات در دماهای زیر 15 درجه نیز ممکن است این اتفاق حتی در تابستان هم پیش بیاید.

اگر شما هم جز ان دسته از افرادی هستید که چنین مشکلی را تجربه کرده باید به شما گفت جای هیچ گونه نگرانی نیست. کریستاله شدن رزین دلیل بر این است که رزینی که شما خریداری نموده اید، خام نیست و فرموله شده برای کار مورد نظر شما می باشد.

در واقع تولید کننده های معتبر رزین جهان جهت ایجاد یکسری خواص رزین اپوکسی از جمله عدم حباب زدگی و خود ترازی و سایر ویژگی های مرغوبیت به رزین اپوکسی یکسری افزودنی یا به اصلاح اددیتیو اضافه می کنند که  این افزودنی ها در دماهای پایین به حالت کریستاله در می اید و که شاید شما فکر کنید این رزین شکرک زده و یا خراب شده است و  اما راه حل برطرف سازی کریستاله شدن رزین :

برای حل این مسله در روزهای سرد زمستانی شما میتوانید رزین را با استفاده از یک هیتر و یا با استفاده از  حرارت غیر مستقیم مانند استفاده از شوفاژ و یا استفاده از اب در حال گرم شدن دمای رزین را  تا 55 درجه  بالا ببرید و درحین گرم  شدن تدریجی رزین ان را  بصورت اهسته و پیوسته مخلوط کنید. البته یادتان باشد کنترل دمایی را با ترمومتر انجام دهید تا دمای رزین از 55 درجه بالاتر نرود.
بسته به درجه کریستاله شدن رزین و با انجام این کار در بازه زمانی نیم  الی دوساعت رزین دوباره به حالت اولیه و شفاف خود برگشته و حالت کریستاله  بصورت کامل از بین می رود.
توصیه ما برای استفاده از رزین در روزهای سرد زمستانی این می باشد که 24 ساعت قبل از استفاده رزین را در کنار شوفازقرار دهید و بعد از 24 ساعت از رزین فرموله شده استفاده کنید.

نکته بسیار بسیار مهم که نباید نادیده بگیرید برای استفاده ی مجدد از رزین حتما یادتان باشد بعد از اینکه رزین شما به حالت اولیه و شفاف برگشت،  دمای رزین را با ترمومتر یا دماسنج حتما کنترل کنید و تا وقتی  که دمای رزین شما به دمای 25 درجه سانتی گراد نرسیده است هرگز  هاردنر را به رزین اضافه نکنید.
دمای مناسب برای اختلاط رزین و هاردنر 25 در جه سانتی گراد هست.
توصیه می کنیم برای اینکه کاملتر مطالب بالا را متوجه شوید ویدیو زیرا مشاهده نمایید

مارا در اینستاگرام دنبال کنید
اگر نیاز به مشاوره و تهیه ی رزین اپوکسی با کیفیت و با قیمت مناسب هستید می توانید با ما تماس بگیرید.

02188689798
04133254005
09124937897

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟  
 

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه - 9-16