• fa-IR
دسته بندی مقالات
ویدئو های آموزشی

نکات ضروری انتخاب قالب رزین اپوکسی

قالب های سیلیکونی از محبوب ترین انواع قالب ها برای کارهای رزینی می باشند.

توضیحات

رای در واقع ابداع و استفاده از قالب های سیکیلونی برای قالب گیری و ایجاد اشکل دلخواه برای مصارف گوناگون، در ابتدا مورد توجه قرار گرفت. به دلیل انعطاف پذیری و دوام بالای قالب های سیلیکونی، در موارد مختلفی از جمله پخت انواع مواد غذایی گرفته تا هنرهای رزینی این قالب ها، مورد استفاده قرار می گیرند. 

در صنعت حتی برای تست بتن در واحد های آزمایشی، ساخت مواد جامد بهداشتی از جمله صابون ها و مواد دیگر ازین قالب ها استفاده فراوانی میگردد.

با دقت در ساخت انواع این قالب ها و توحه به ظریفکاری در آنها، حتی می توان از اقلام مختلف آنها برای ساخت اکسسوری های تزیینی نیز استفاده کرد.

درحالت کلی قالب های سیلیکونی با استفاده از الاسترومرهای سیکیلونی ساخته می شمند و میزان انعطاف پذیری آنها با ئاحد شُر، بیان می گردد.

اصل کلی بیان می کند، هر چه مقدار Shore کمتر باشد، کشش و انعطاف پذیری قالب سیلیکنی بیشتر خواهد بود.

 

 0 تا 20 شُر: مواد نرم با انعطاف پذیری بسیار بالا. با این حال، این ماده نیز نسبتا ناپایدار است.

 20 تا 40 شُر: مواد کاملاً پایدار از نظر ابعاد با کشسانی متوسط.

 40 تا 80 شُر: مواد کاملاً سخت و به سختی الاستیک هستند. از نظر ابعادی بسیار پایدار است، اما کمی شکننده است.

اصولاً سیلیکون نرم این مزیت را دارد که می توانید کار تمام شده خود را پس از سفت شدن به راحتی از قالب خارج کنید. با این حال، فرم در درجه سختی پایین نیز بسیار ناپایدار است و ممکن است خود قالب، سریع تغییر شکل می دهد.

اگر می‌خواهید با سیلیکون قالب‌های شکلاتی یا پخت درست کنید، باید مطمئن شوید که مواد مورد استفاده از مواد غذایی سالم و مقاوم در برابر حرارت است. مقاومت حرارتی تا 200 درجه سانتیگراد باید داده شود.

اگر می خواهید با رزین اپوکسی، بتن یا سایر مواد ریخته گری شیمیایی کار کنید، ابتدا باید مطمئن شوید که سیلیکونی که استفاده می کنید در برابر مواد شیمیایی مقاوم است.
اگر مطمئن نیستید که سیلیکون شما نیازهای شما را برآورده می کند، برگه اطلاعات سازنده را بخوانید یا برای مشاوره با فروشنده خود تماس بگیرید.

 

قالب سیلیکونی محصولی درجه یک است که استفاده از آن آسان است و نتایج با کیفیت بالایی را به همراه خواهد داشت. با نسبت اختلاط ساده 1:1، این مایع با ویسکوزیته کم را می توان با حداکثر سهولت مخلوط کرده و در قالب ریخت. قوام نازک مایع آن را برای ثبت جزئیات در قالب شما ایده آل می کند.

کلام آخر

آموزشگاه پیشگامان کارآفرین، وابسته به سازمان فنی و حرفه ایی کشور، در زمره ی آموزشگاه های پیشرو در زمینه  توانمند سازی و خوداشتغالی جوانان عزیز می باشد. راه اندازی کسب و کاری به روز و بدون نیاز به سرمایه کلان، اعطای گواهی سازمان فنی حرفه ای پس از شرکت در دوره ها و آموزش کاملا عملی و کارگاهی از مزایای شرکت در این دوره ها می باشد.
برای آشنایی با دوره های کار با رزین می توانید با ما در ارتباط باشید.
همین امروز با ما تماس بگیرید:
09364084035 - 02188689798

 

 

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟  
 

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه - 9-16