• fa-IR
دسته بندی مقالات
ویدئو های آموزشی

مزایای توجه به احداث گرین روف در ایران

لزوم توجه به احداث بام سبز در کشور ایرن را طی مقاله ای مورد بررسی قرار می دهیم.

توضیحات

مزایای احداث گرین روف ها چیست؟

یک زیستگاه طبیعی برای گیاهان و جانوران ایجاد می کند.
به تنوع زیستی کمک می کند و باعث گسترش بیشتر گونه ها در منطقه می شود.
محوطه سازی نرم با حفظ نسبت های زیادی از بارندگی سالانه و کاهش خروجی آب باران به کاهش خطر سیل کمک می کند. به ویژه در طرح های زهکشی پایدار شهری (SUDs) مفید است.
پوشش محیطی ساختمان را با محیط اطراف خود ترکیب می کند.
بهبود کیفیت هوا به عنوان پوشش گیاهی به کاهش آلاینده های گازی و ذرات گرد و غبار کمک می کند.
کاهش اثر جزیره گرمایی شهری (تفاوت دمای بین مناطق شهری و حومه اطراف) از طریق جذب مقداری از این گرما و تبخیر طبیعی آب از گیاهان و خاک.
از طریق کاهش هزینه های جاری ساختمان، ردپای کربن ساختمان را کاهش می دهد.
کاهش هزینه‌های ساخت و ساز: عدم نیاز به کف‌کشی روی عرشه که وزن کلی تحمیل شده را کاهش می‌دهد، خروجی‌های آب باران کمتر، ظرفیت سیستم تخلیه آب باران کاهش می‌یابد و نیاز به کاهش آب طوفان در طرح SUDs برای سایت کاهش می‌یابد.
افزایش طول عمر عابق رطوبتی در صورت محافظت از محوطه سازی بام سبز
بسیاری از مقامات محلی از طرح‌های برنامه‌ریزی که بام‌های سبز را در برنامه استفاده می‌کنند، موافق هستند، به‌ویژه اگر با سیاست‌های آن‌ها در جهت ارائه یک محیط پایدار مطابقت داشته باشد.
افزایش ارزش ملک - استفاده از سقف را می توان برای اهدافی از جمله اوقات فراغت به حداکثر رساند و پتانسیل منحصر به فردی را برای جایگزینی زمین از دست رفته در اثر ردپای ساختمان ارائه می دهد.
کاهش نویز برای ساختمان – بام های سبز دارای کیفیت آکوستیک عالی برای هر دو صدای خارجی (تا 3dB) و صدای داخلی تا 8dB هستند.
هنگام ساخت بام سبز برخی ملاحظات اساسی وجود دارد که سیستم مورد نیاز برای حمایت از طرح کاشت را تعیین می کند. تصمیمات کلیدی در مورد دسترسی است و اینکه سقف برای چه منظوری باید استفاده شود، آیا برای حفاظت از طبیعت و تنوع زیستی است یا زیبایی شناسی؟ این منطقه چگونه مورد استفاده قرار خواهد گرفت و تا چه حد امکان نگهداری وجود دارد.

یادآور می شویم :

مجتمع صنعتی مبتکران ماندانا پلیمردارای طیف گسترده ای از محصولات و سیستم های مناسب برای عایق کاری موفق می باشد. مشاوران و کارشناسان ما، با تجربه ی بالا و حضوری بالغ بر دو دهه در زمینه عایق سازی ساختمانهای تجاری ، صنعتی و مسکونی ، آماده مشاوره و همکاری با شما هستند.

با بررسی نیازهای روز در کشور محققان ما در مجتمع صنعتی مبتکران ماندانا پلیمر، موفق به تولید سیستم های عایق بندی رطوبتی بام های سبز شده اند. 

 

همین امروز با ما تماس بگیرید:
09390528061 - 04133254005 - 02188689798

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟  
 

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه - 9-16