• fa-IR
دسته بندی مقالات
ویدئو های آموزشی

آب بندی مخزن آب زیرزمینی- ارائه راهکار

در ادامه بررسی مشکلات موجود در آب بندی مخزن آب زیرزمینی، به بررسی راه کاری های مناسب رفع آن ها می پردازیم.

توضیحات

بهترین روش عایق بندی مخازن آب زیرزمینی

1. دیواره داخلی و خارجی مخزن، عایق بندی شود.

به دلیل هزینه های بالای دفع نشتی و فشار وارد شده چه از جانب آب داخل مخزن (فشار مثبت) و چه از سمت آب های زیرزمینی و تجمع آب باران در خاک اطراف سازه مخزن (فشار منفی)، بهتر است هر دو دیواره ی داخلی و خارجی آن، در هنگام ساخت و نصب، عایق بندی گردد. 

 

2. رفع هر چه سریعتر ترک خوردگی قابل مشاهده

درصورت مشاهده هرگونه ترک خوردگی یا ایجاد شکاف، بایستی سریعا دست بکار شد تا از بزرگ شدن درز و شکاف مشاهده شده، جلوگیری به عمل آید. انواع ملات ها و درزگیر های ترمیم کننده کارگشا می باشند.

3. دقت به دستورالعمل ها در نحوه اجرای عایق بندی

دستورالعمل اجرایی توسط هر محصول، خط مشی و راهبرد استفاده از آن می باشد. دقت به موارد اشاره شده در دستورالعمل، شرایط زمانی عایق بندی و استفاده از مواد و وسایلی چون پرایمر ها و توری می تواند از بروز مشکلات بعد از عایق بندی چلوگیری کرده و ظول عمر مخزن را بالا ببرد.

4. استفاده از عایق های رطویتی استاندارد

عایق رطوبتی ایزوپل استخر در دهه اخیر به عنوان بهترین و مطمئن ترین جایگزین ایزوگام و تنها عایق رطوبتی با استاندارد کارخانه ای ایران و پروانه بهره برداری، می باشد.

بتونه درزگیر ۴۰۰ ایزوپل (دوجزئی) آمیزه ای از رزین و پرکننده های معدنی مقاوم در برابر رطوبت است که با عایق های رطوبتی پلیمری سازگار می باشد.

 

 کلام آخر

شرکت دانش بنیان مبتکران ماندانا پلیمردارای طیف گسترده ای از محصولات و سیستم های مناسب برای عایق کاری موفق می باشد. مشاوران و کارشناسان ما، با تجربه ی بالا و حضوری بالغ بر دو دهه در زمینه عایق سازی ساختمانهای تجاری ، صنعتی و مسکونی ، آماده مشاوره و همکاری با شما هستند.


همین امروز با ما تماس بگیرید:
09390528061 - 04133254005 - 02188689798

 

 

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟  
 

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه - 9-16