• fa-IR
دسته بندی مقالات
ویدئو های آموزشی

نشت آب از بالکن

اگر نشت آب از بالکن دارید، این مقاله را به دقت بخوانید.

توضیحات

اگر نشت آب از بالکن دارید، این مقاله را به دقت بخوانید.

با رشد و توسعه شهر ها و افزایش آپارتمان نشینی، تنها فضای روباز هر طبقه بالکن آن می باشد که توسط ساکنین کاربردهای فراوانی پیدا میکد. نگهدای گیاهان، از جمله تفریحات در بالکن ها می باشد. به دلیل فضای سرباز این محوطه، نشت آب حاصل از تجمع آب باران یا مشکلات ناشی از استفاده های متعدد کاربران از این فضا، روز به روز در حال افزایش است و در بسیاری از شهرهای سراسر ایران در حال تجربه این مشکل هستند.

• بالکن ها به عنوان عامل اصلی مشکلات عایق رطوبتی در ساختمان های نوساز شناخته شدند.
•مجتمع های مسکونی در حال گزارش شکایت طبقات پایین از نشت آب  هستند ، که بیشتر در اثر خرابی ها به دلیل نشت آب از عایق رطوبتی بالکن ها،  ایجاد می شود.
• بالکن ها به عنوان عامل اصلی مشکلات عایق رطوبتی شناخته شدند.
• این منجر به این فرض رایج شده است که برای بسیاری از پیمانکاران به دنبال عایق رطوبتی بدون درز برای اجرا در بالکن ها بروند.

راه حل
صنعت ساخت وساز دائما در حال تغییر و بروزشدن است.
اخیراً ، به دلایل طراحی و / یا ملاحظات هزینه ، صنعت عایق بندی در حال تغییر و تحول است و استفاده از علم و تکنولوزی در تولید عایق های رطوبتی رو به افزایش است.
این طرح تأثیر قابل توجهی در انتخاب محصول عایق رطوبتی بالکن ، روش اجرا و انتخاب درزگیر و چسب کاشی مورد استفاده دارد.
عایق رطوبتی تراس و  بالکن باید قادر به ایجاد لایه ای ضد نفوذ نم و نشت آب باشد. قابل تردد بوده و از جمع شدگی آب بین کاشی  به سطح بتن زیرین جلوگیری کند.
اگر غشای انتخاب شده نتواند در مقابل حوضچه های کوچک  آب که در اثر تجمع آب ایجاد می شود، مقاومت کند، با گذشت زمان و همراه با انقباض  و انبساط یک ساختمان ، دچارخرابی  شده و سطح عایق ترک خورده و نشت آب اتفاق می افتد. این مساله باعث ایجاد هزینه های عایق بندی مجدد، می نماید و در صورت رشد نم گرفتگی در سقف طبقه  پاین، بر زیبایی و نمای ساختمان تاثیر منفی میگذارد.
درصورت عدم توجه  پیمانکاران و یا طراحان در انتخاب عایق رطوبتی مناسب، نشت آب و رطوبت، هزینه های عایق بندی زیادی را متوجه مالکان می کند و مالکان مجبورند با چالش های حل بالکن های آسیب دیده در آینده روبرو شوند.

در قسمت دوم به بررسی بهترین روش های تعمیر و رفع دائمی نم و نشت آب در بالکن می پردازیم.

کلام آخر

شرکت دانش بنیان مبتکران ماندانا پلیمر دارای طیف گسترده ای از محصولات و سیستم های مناسب برای عایق کاری موفق می باشد. مشاوران و کارشناسان ما، با تجربه ی بالا و حضوری بالغ بر دو دهه در زمینه عایق سازی ساختمانهای تجاری ، صنعتی و مسکونی ، آماده مشاوره و همکاری با شما هستند.


همین امروز با ما تماس بگیرید:
09390528061 - 04133254005 - 02188689798

 

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟  
 

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه - 9-16