• fa-IR
دسته بندی مقالات
مقالات آموزشی

ساخت گوشواره ورقه طلای رزینی

با آموزش گوشواره های زیبای رزینی در خدمت شما هستیم.

توضیحات

برای ساخت این گوشواره های زیبا به ابزار زیر نیازمندید.

لوازم گوشواره رزین پولکی طلا
برای ساخت گوشواره های پولکی طلای خود، به این وسایل نیاز دارید:
رزین و هاردنر
نرم کننده قالب و اسپری آزاد کننده
پیمانه های اندازه گیری
میله های همزن
دستکش یکبار مصرف
پودر رزین پلی کالر
تکه های ورقه طلا
قالب سیلیکونی جواهرات
حلقه های پرش
قلاب یا پست گوشواره
انبر جواهرات

اول ایمنی! قبل از شروع کار با رزین، مطمئن شوید که سطح کار شما پوشیده شده است، از دستکش یکبار مصرف، عینک محافظ استفاده می کنید و در یک منطقه تهویه مناسب کار می کنید.

مرحله 1:
قالب سیلیکونی خود را با نرم کننده قالب و اسپری ریلیز آماده کنید و بگذارید کاملا خشک شود. این  کمک می کند تا مطمئن شوید که به راحتی گوشواره ها را پس از آماده شدن، از قالب جداکنید.

رزین را طبق دستورالعمل مندرج روی بسته بندی تهیه کنید و تمام دستورالعمل های ایمنی را دنبال کنید. رزین و هاردنر را به مقدار مساوی در فنجان بریزید. مخلوط رزین را به آرامی با یک چوب همزن به مدت دو دقیقه با هم هم بزنید و سپس رزین را در یک فنجان همزن تمیز بریزید. دوباره رزین را با یک چوب همزن تمیز به مدت یک یا دو دقیقه دیگر هم بزنید. اگر رزین همچنان دارای رگه هایی است، به هم زدن ادامه دهید تا شفاف شود.

رزین را به 2 پیمانه همزن جداگانه، هر کدام به مقدار مساوی جدا کنید.

گام 2:
کمی از پودر رزین  را به یکی از فنجان ها اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا ترکیب شوند. در فنجان دیگر مقداری تکه های ورق طلا اضافه کنید. پوسته ها را با خرد کردن آنها با چوب همزن به قطعات کوچکتر تقسیم کنید و سپس به آرامی آنها را در رزین هم بزنید. اجازه دهید مخلوط های رزین برای یک یا دو دقیقه بماند تا 'گاز زدایی' شود و اجازه دهید حباب های هوا تا بالا بالا بروند.
مرحله 3:
شکل گوشواره ای که می خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید و با دقت کمی از رزین سفید را در انتهای بالای حفره قالب جواهرات بریزید. کمی از مخلوط رزین پولک طلا را در انتهای پایینی بریزید. رزین ها را به صورت متناوب تا زمانی که قالب پر شود تغییر دهید.


مرحله 4:
بقیه قالب را با همان روش متناوب با رزین ها پر کنید. قسمت بالای گوشواره کوچکتر است، بنابراین توصیه می کنم به جای مخلوط کردن، آن ها را طلایی یا سفید کنید. حباب هایی را که به سمت بالا می آیند با استفاده از تفنگ حرارتی، با دمیدن در نی، یا پاشیدن کمی با الکل بریزید. رزین را حداقل به مدت 24 ساعت در یک منطقه دست نخورده بگذارید تا خشک شود. می دانید که رزین زمانی که دیگر چسبناک نباشد کاملاً پخته می شود.
مرحله 5:
قطعات رزین را با دقت از قالب جدا کنید. اگر رزینی را بیش از حد ریخته اید، می توانید با استفاده از یک چاقوی کاردستی یا قیچی، مقدار اضافی آن را جدا کنید. اگر رزین هنوز کمی انعطاف پذیر است، ممکن است فقط به زمان بیشتری برای درمان نیاز داشته باشد. بگذارید چند ساعت (یا چند روز) در یک منطقه گرم و صاف بماند تا درمان شود.

از انبردست جواهرات برای قلاب کردن حلقه پرش از سوراخ های قطعات جواهرات استفاده کنید. من از حلقه های پرش 8 میلی متری استفاده کردم و از 3 عدد برای اتصال پایه گوشواره به قسمت بالایی استفاده کردم. اگر از یک حلقه پرش بزرگتر استفاده می کنید، ممکن است فقط به یک حلقه برای اتصال آنها نیاز داشته باشید. از چسب جواهرات برای چسباندن پایه های گوشواره به پشت قطعات کوچکتر بالایی استفاده کنید.
گوشواره ها اکنون آماده هستند! ساخت جواهرات از رزین بسیار ساده است و یکی از کارهای مورد علاقه من برای َخلق کردن است. شما می توانید جواهرات را با رزین سفارشی کنید تا با هر شخصیَتی مطابقت داشته باشد، و همه ما می دانیم که جواهرات (به خصوص دست ساز) همیشه یک ایده عالی برای هدیه است!!
اگر پس از خواندن این مقاله علاقمند به تهیه این گوشواره ها شدید، عکس های کار هنری خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تصاویر ارسالی شما در قسمت فروشگاه آموزشگاه قرار داده می شوندند و میتوانید کسب و کار خود را به فروش برسانید.

کلام آخر

آموزشگاه پیشگامان کارآفرین، وابسته به سازمان فنی و حرفه ایی کشور، در زمره ی آموزشگاه های پیشرو در زمینه  توانمند سازی و خوداشتغالی جوانان عزیز می باشد. راه اندازی کسب و کاری به روز و بدون نیاز به سرمایه کلان، اعطای گواهی سازمان فنی حرفه ای پس از شرکت در دوره ها و آموزش کاملا عملی و کارگاهی از مزایای شرکت در این دوره ها می باشد.
برای آشنایی با دوره های کار با رزین می توانید با ما در ارتباط باشید.
همین امروز با ما تماس بگیرید:
09364084035 - 02188689798

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟  
 

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه - 9-16