• fa-IR
دسته بندی مقالات
مقالات آموزشی

رزین و انتخاب محل کار مناسب

چند سالی هست که در ایران بازار کار با رزین اپوکسی  برای ساخت زیورالات-بدلیجات- میز -آبستره-سازه های چوب و رزین رونق پیداکرده است. فاکتور و عوامل زیادی برروی کار کیفیت کار موثر می باشد از جمله این عوامل انتخاب محل کار مناسب می باشد.

توضیحات

در انتخاب محل برای کار با رزین وساخت زیورالات و میز چه نکاتی را بایدرعایت کنیم؟

برای اینکه بتوانید در ساخت سازه های رزینی نهایت کیفیت را داشته باشید¸ بهتراست چند نکته در انتخاب محل کارگاه کاری خود را رعایت نمایید.

1-انتخاب اتاق مخصوص کار با رزین:

   حتما در انتخاب اتاق کارخود دقت نمایید که این محل آفتاب گیر نباشد و نور  مستقیم به سازه ها نتابد. برای کار   اتاقی را انتخاب کنید که تا حد امکان رطوبت و نم نداشته باشد.. رطوبت و نور خورشید مستقیما روی سازه اثر مخرب دارد.

2- انتخاب میزکار:

   میزی که برای کار انتخاب می کنید حتما سطح ترازی داشته باشد تا رزین به کار رفته در سازه شما تراز شود.بهتر است روی میز کار یک ورق شیشه ای تراز بگذارید که در حین ریختن رزین و رنگ مستقیما میزکار شما کثیف نشود. توجه داشته باشید انتخاب میز تراز برای کار کاملاضروری میباشد.

3- گردوخاک در محل:

   سعی شودتا حد امکان رفت امدافراد متفرقه به اتاق کار کم باشد. اتاق تا حد امکان از گردو خاک عاری باشد. همواره محیط کارخود را تمیز کنید. وجود گردو خاک  هوا می تواند برروی کار نشسته و سطح کار را کدر کند.

4-دماو رطوبت محل کار:

   دما و رطوبت محل کار شما باید کنترل شده باشد. دما و رطوبت را می توانید با دماسنج و رطوبت سنج دیجیتالی  کنترل شود.

بهترین دمای محیطی برای  کار   20تا30درجه سانتی گرادمی باشد. در هنگام کار با رزین بهتر است از پنکه و کولر ابی استفاده نشود. رطوبت محیط کار به هیچ وجه نباید بالا باشد. کولر آبی از جمله عوامل افزایش دهنده رطوبت محیط می باشد که منجربه ایجاد مشکل لانه زنبوری روی سطح  می شود.

5-تهویه مناسب:

   محل کار شما باید تهویه مناسب داشته باشد تا از تجمع بخارات و مواد شیمیایی در محل کار جلوگیری شود. حتما بعد از کار تهویه را روشن کنید.

اگر علاقه مند به کار با رزین و کسب در امد هستید برروی لینک زیر کلیک کنید

اموزش مهارت های پولساز در مرکز فنی حرفه ای

واحد آموزش مجتمع صنعتی مانداناپلیمر

 

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟  
 

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه - 9-16