• fa-IR
دسته بندی مقالات
مقالات آموزشی

حباب در رزین اپوکسی و روش های از بین بردن حباب

رزین اپوکسی حباب دارد؟

روش های از بین بردن حباب رزین چیست؟

کسانی که با رزین اپوکسی کار میکنند اکثرا با مشکل حباب در سطح کار ایجاد شده مواجه می شوند.

توضیحات

سوالی که بارها و بارها برای دوستان عزیز پیش می اید این هست که چیکار کنیم که اصلاحباب در رزین ایجاد نشود؟

   برای پاسخ به این سوالات خواندن مقاله ی زیرا به شما دوستان توصیه می نماییم

حباب در رزین اپوکسی به چه دلیلی ایجاد می شود؟

   همواره به یاد داشته باشید که با توجه به این نکته که اختلاط رزین و هاردنر یک واکنش شیمیایی می باشد. پس به دلیل رخداد  یک واکنش شیمیایی،  پدیده ی حباب زنی در حین اختلاط کاملا طبیعی می باشد.

پس اگر در حین اختلاط هاردنر و رزین متوجه ایجاد حباب  ریزی در مخلوط شدید اصلا جای نگرانی نیست و این حباب ها به مرور از سطح کار خارج خواهند شد. بسیاری از مدرسین و فروشندگان رزین به اشتباه فکر میکنند در رزین ایده ال اصلا حباب ایجاد نمی شود و متاسفانه این طرز تفکر اشتباه را  به هنرجویان و خریداران رزین القا می نمایید و تاکید می کنند که رزین خوب اصلا حباب نمیزند. ما دراینجا  به شما می گوییم این طرز فکر کاملا اشتباه بوده و ناشی از اطلاعات سطحی افراد می باشد.

پس این تفکر اشتباه را از ذهن خود بیرون کنید و همواره بیاد داشته باشید که در اختلاط رزین و هاردنر ایجاد حباب را خواهید داشت. این حباب ها به مرور از سطح خارج می شوند و شما در سطح کار حباب سطحی مشاهده نخواهید کرد.

البته و البته این نکته را به خاطر داشته باشید زمانی شما یک سطح صاف و بدون حباب سطحی را بعد از خشک شدن رزین مشاهده خواهید کرد که حتما و حتما از یک رزین اپوکسی فرموله شده ی معتبر استفاده نمایید. خرید رزین اپوکسی معتبر مهمترین کاری هست که شما بایستی انجام دهید .

برای ساخت سازه رزین اپوکسی بیشتر بخوانید…

   اگر از ابتدای کار  از کیفیت رزین خود مطمن باشید دیگر نیازی به نگرانی در مورد برطرف کردن حباب سطح کار خود را نخواهید داشت. در صورتیکه ویسکوزیته ی رزین مورد استفاده شما توسط تولید کننده به درستی تنظیم نشده باشد طبعتا همیشه مشکل ایجاد حباب سطحی را خواهید داشت و این تقصیر و مشکل کار شما نیست. متاسفانه بیشتر رزین های موجود در بازار ایران به دلیل خام و فروموله نبودن همواره مشکل حباب زدگی در سطح کار بعد از خشک شدن را دارند.

غلتک حباب گیر و استفاده از حرارت جهت از بین بردن حباب چیست؟

   حتما شما هم با این توصیه ی فروشندگان رزین اپوکسی اشنا هستید. که بعد از اتمام کار با غلتک حباب گیر یا حرارت حباب های سطحی کارتان را از بین ببیرید. ما به شما توصیه می کنیم به جای درمان همواره به فکر پیشگیری باشید. استفاده از غلتک حباب گیر و یا حرارت اگرچه می توانید حباب سطحی را از بین ببرد ولی همیشه یک مشکل اساسی را برای سطح شما ایجاد خواهد کرد. با استفاده غلتک حبابگیر و یا حرارت رزین شما خاصیت خود ترازی خود را از دست خواهد داد. پس همواره سعی کنید از جای مطمن رزین خریداری نمایید که تا جای ممکن مشکلات بالا را تجربه نکنید.

در بخش بعدی مقاله به شما خواهیم گفت که چطور با رزین کار کنید که اصلا در سطح کار شما  حباب ایجاد نشود. با ما همراه باشید

   اگر در تهیه رزین اپوکسی دچار سردرگمی هستید و نمی توانید تشخیص دهید که چه رزینی مناسب کار شما هست. توصیه می کنیم با مشاورین ما در ارتباط باشید تا کاملا مشکل شما حل شود.

مشاوره رایگان :

09124937897

02188689798

04133254005

پیج ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟  
 

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه - 9-16