• fa-IR
دسته بندی مقالات
مقالات آموزشی

با باقیمانده رزین چه کنیم؟

اگر مقداری از رزین مصرفی شما پس از مخلوط شدن با هاردنر اضافه ماند، مقاله زیر را حتما بخوانید.

توضیحات

با رزین باقی مانده چه چیزی درست کنیم؟

من فکر می‌کنم که اغلب ما به‌عنوان صنعتگر، طبیعتاً بایستی صرفه‌جویی کنیم. ما عاشق تغییر هدف هستیم و از هدر دادن یا دور ریختن مواد و متریال متنفریم. بنابراین می‌خواستم به شما چندین ایده بدهم که با رزین باقی‌مانده چه چیزی درست کنید.

نحوه مخلوط کردن مقدار مناسب رزین

اولین نکته ای این است که مقدار صحیح رزین را در وهله اول مخلوط کنید. زیرا ناامیدی ناشی از باقی ماندن بیش از حد در وهله اول، پس از نداشتن کافی و مجبور به مخلوط کردن بیشتر، دوم است.

 

اگر قالب را با رزین پر می کنید، ابتدا آب بریزید تا قالب پر شود. آن آب را داخل یک پیمانه اندازه گیری بریزید و حجم رزین مورد نیاز خود را مشاهده خواهید کرد – سپس کمی بیشتر به آن اضافه کنید تا آنچه ممکن است در فنجان های همزن گیر کرده باشد.

بنابراین اگر در نهایت 4 اونس آب دریافت کردید، می خواهید رزین 2.5 اونس و هاردنر 2.5 تهیه کنید. این به شما حدود 5 اونس رزین مخلوط می دهد و مطمئن شوید که می توانید کل قالب را پر کنید.

 

قبل از افزودن رزین به آن، مطمئن شوید که قالب پس از این فرآیند کاملا خشک شده است. هر آب باقی مانده در آن می تواند در فرآیند پخت اختلال ایجاد کند.

 

توجه  مهم!! مشخصات محصول را بررسی کنید تا بدانید نحوه صحیح و مقادیر شرکت تولیدی به چه صورت است.

 

ایده هایی برای رزین باقی مانده

خوب، پس همه این کارها را انجام دادید، اما هنوز مقداری رزین کاملاً خوب واماده دارید، حتی شاید در چندین رنگ. چیکار میکنید؟

مجموعه ای از قالب های زیبا و کوچک را که دوست دارید تهیه کنید. این می تواند گوشواره، آویز، یا حتی قالب حروف الفبا.

قبل از شروع پروژه اصلی خود، تعدادی از آن قالب ها را انتخاب و آماده کنید.

 

با رزین باقیمانده، شروع به ریختن تعدادی از آن قالب های کوچک کنید. در صورت نیاز رنگ ها را لایه بندی کنید.

اگر قالب‌هایی دارید که در طراحی آن‌ها برجسته است - مانند قسمتی که هنگام قالب‌گیری بلند می‌شود، از این مقادیر کم رزین برای رنگ‌آمیزی آن استفاده کنید و بعداً آنها را تکمیل کنید.

حتی می توانید شروع به ساخت مجموعه ای از زیر لیوانی های طرح ابروبادی کنید. بعد از هر پروژه یک قالب زیر لیوانی را پر کنید، هر رنگی که باقی مانده را بچرخانید و مخلوط کنید. اگر فقط کف قالب را می پوشاند، وقتی چند عدد از آنها را آماده کردید، می توانید یک دسته جدید از رزین شفاف یا رنگی را مخلوط کنید تا بقیه هر قالب را پر کنید تا زیر لیوانی ها کامل شود.

 

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟  
 

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه - 9-16