• fa-IR
دسته بندی مقالات
مقالات آموزشی

قالب مناسب برای رزین اپوکسی

اگر برای شما هم پیش آمده است که پس از تلاش بسار برای کارهنری خود، از انتخاب قالب ناراضی بوده اید، مقاله زیر را از دست ندهید.

توضیحات

اغلب تازه کاران در انتخاب نوع قالب برای انجام کار رزینی خود دچار مشکل هستند و نمیدانند کار رزینی خود را در چه ظروفی قرار دهند. از طرف دیگر برخی از هنرمندان حرفه ای تمایل به استفاده از قالب های تکراری ندارند. جواب این سوال بسار ساده است!!!

چرا از تخیل خود کمک نمیگیرید؟

در اینجا چند سطح وجود دارد که می توانید از رزین در زندگی روزمره خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که برخی از سطوح ممکن است نیاز به آماده سازی داشته باشند، بنابراین همیشه در مورد موادی که با آنها کار می کنید مطالعه کنید.

سطوحی که می توان روی آنها از رزین استفاده کرد :
سطح فلزی
سطوح چوبی
سطوح پلاستیکی
سطوح ملات
پشتیبان های بوم
سطوح کاغذی
سطوح سرامیکی
سطوح شیشه ای

 توجه کنید که رزین اپوکسی در روی سطوح زیر قابل اجرا نیست:
موم
سطوح پلی اورتان (PU)
سطوح گریسی یا روغنی
سیلیکون
پلی اتیلن
پلی پروپیلن
پوست 

حال اگر مبتدی هستید و به دنبال یافتن قالب مناسب می باشید، به ادامه این مطلب توجه نمایید.

از چه نوع قالب هایی می توان برای ریخته گری رزین استفاده کرد؟
قالب ها اشکال و اندازه های مختلفی در بازار وجود دارند که به دلیل استاندارد بودنشان می توانند شکل حرفه ای و زیبایی به کار هنری شما دهند. در اینجا چند نوع قالب وجود دارد که ممکن است در سفر ریخته گری رزین خود پیدا کنید.
قالب های پلاستیکی که مواد غذایی یا وسایل مختلف در آنها خریداری شده است.
اانواع قالب ها را قبلا دور میریختید.اما ازین به بعد شروع به استفاده از آنها خواهید کرد. {قالب های پلاستیکی در حجم انبوه تولید میشوند و استفاده از آنها آسان و ارزان هستند، اما همه آنها از مواد قابل بازیافت ساخته نمی شوند و بنابراین همیشه برای محیط زیست مفید نیستند. این قالب‌ها معمولاً ارزان هستند و برای ایجاد انواع قالب‌هایی که معمولاً در کیت‌های مبتدی یا اسباب‌بازی‌های کودکان پیدا می‌کنید، استفاده می‌شوند. آنها معمولاً بسیار صاف هستند زیرا اصطکاک سطحی زیادی ندارند که باعث می شود رزین به سطوح بچسبد و شما این مزیت را دارید که می توانید آنها را برای استفاده مکرر به راحتی تمیز کنید.


قالب های سیلیکونی
فقط به این دلیل که قالب هایی وجود دارد که با رزین و سخت کننده فروخته می شوند، به این معنی نیست که شما محدود به آنچه تولید کنندگان به شما می فروشند، هستید. اگرچه اکثر مردم سرگرمی ساده در ساخت قالب های جالب را ترجیح می دهند، اما شما می توانید قالب های خود را با استفاده از کیت های ساخت قالب لاستیکی یا لاتکس بسازید. اساساً، ترکیباتی وجود دارد که می توان آنها را با هم مخلوط کرد تا یک نوع شکل سفت به خود بگیرند و بتوان از آنها به عنوان قابل استفاده کرد.

یادمان باشد، هنرمند مبتکر با علم بر تناسب مواد و اشیا بایستی از خلاقیت کافی برای ترکیب و استفاده مواد بازیافتی، برخوردار باشد. 

کلام آخر

آموزشگاه پیشگامان کارآفرین، وابسته به سازمان فنی و حرفه ایی کشور، در زمره ی آموزشگاه های پیشرو در زمینه  توانمند سازی و خوداشتغالی جوانان عزیز می باشد. راه اندازی کسب و کاری به روز و بدون نیاز به سرمایه کلان، اعطای گواهی سازمان فنی حرفه ای پس از شرکت در دوره ها و آموزش کاملا عملی و کارگاهی از مزایای شرکت در این دوره ها می باشد.
برای آشنایی با دوره های کار با رزین می توانید با ما در ارتباط باشید.
همین امروز با ما تماس بگیرید:
09364084035 - 02188689798

 

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟  
 

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه - 9-16