یکی از موارد مصرف چسب ماناپوکسی کاشت بولت و میلگرد در بتن می باشد:

میلگرد یکی از اجزای اصلی سازه‌ای برای مسلح کردن بتن است که اصولا وظیفه تامین مقاومت کششی را بر عهده دارد. یکی از نقش‌های مهم میلگرد، کاشت آن در فونداسیون می‌باشد که معمولا جهت اصلاح ابعاد، اجرای ستون جدید، الحاق فونداسیون سازه‌ای جدید بر روی فونداسیون موجود و یا افزایش ارتفاع جهت باربری بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف از استفاده از میلگرد و آرماتور توسط مهندسان، تقویت و بالا بردن مقاومت حفرات ایجاد شده برای سازه‌های سیمانی است. علاوه بر این مواردی دیگر مانند:

1-کاشت میلگرد در ستون جهت اجرای شمشیری راه پله

2-اتصال تیر بتنی در ستون اجرا شده

3-امتداد ستون در جهت ستون موجود

4-اضافه کردن کنسول در ساختمان

5-اصلاح محل و جابجایی ستون بر روی فنداسیون

و

چسب کاشت میلگرد حجمی ماناپوکسی، قدرت چسبندگی بسیار بالایی را بر روی سطوح مختلف بتنی ایجاد می‌کند و مقاومت بالایی در برابر کشش و خمش دارد که معمولاً توسط مهندسین مورد توجه قرار می‌گیرد.

استفاده ازچسب کاشت میلگرد یا بولت یکی از روش‌های اقتصادی و کاربردی برای افزایش مقاومت بتن است و علاوه بر این به دلیل موارد دیگر:

قابلیت چسبندگی بالا؛

مقاومت بالای کششی و خمشی؛

روند سریع کسب مقاومت؛

دارای استحکام در برابر لرزش سازه ای.

و گاهی به دلایلی نظیر اشتباه در اجرای بتن، تغییرات در نقشه، اشتباهات محاسباتی، اشتباه در میلگرد گذاری، نیاز به افزایش مقاومت برشی یا تغییر در پارامترهای نقشه‌ای، از کاشت میلگرد یا آرماتور در فونداسیون استفاده می‌شود. این روش با افزایش مقاومت، امکان ایجاد تغییرات و اصلاح اشکالات در طراحی یا اجرای بتن را فراهم می‌کند.