عایق رطوبتی ایزوپل چیست؟

عایق رطوبتی ایزوپل چیست ؟

ایزوپل محصولی که مسیر علم تا تجاری سازی را پیمود.

ایزوپل چیست ؟

مقدمه

ساخت بنا و توجه به مقاومت و ایمنی آن همیشه از دغدغه های طراحی ساختمان بوده است. در جهان امروز، عایق بندی و جلوگیری از نفوذ و نشت آب به داخل سازه های مدرن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

با توجه به توسعه و پیشرفت سازه بتنی در صنعت ساخت و ساز و پر هزینه بودن فرایند اجرا و ساخت، مطالعه و تحلیل عملکرد پوشش های عایق رطوبتی پلیمری اعمال شده بر روی انواع بسترهای مختلف به منظور بهبود عملکرد خواصی نظیر چسبندگی، مقاومت در برابر رطوبت و مواد شیمیایی، اهمیت پیدا می کند.

نسل جدید از عایق های مورد استفاده در بسیاری از کشورهای پیشرفته ی دنیا، عایق های پلیمری می باشند.

عایق رطوبتی پلیمری ترموست پایه آکریلاتی، با علامت انحصاری تجاری ایزوپل از جمله محصولات معتبر شرکت دانش بنیان ماندانا پلیمر می باشد. عایق رطوبتی پلیمری (ایزوپل)، با تکیه بر دانش روز دنیا، به روزترین فرمولاسیون های معتبر جهانی و دستگاه های پیشرفته در حال تولید می باشد. این محصول با کیفیت و بادوام، رضایت هموطنان عزیز را جلب کرده است.

جوایز و افتخارات کسب شده توسط عایق رطوبتی پلیمری ایزوپل 

  • عایق رطوبتی پلیمری ایزوپل، منطبق بر استاندارد بین المللی انگلیس BS EN  ۱۴۹۸ می باشند  که توسط شرکت مهندسی مبتکران ماندانا پلیمر  تولید و عرضه می شود.
  • شرکت مهندسی مبتکران ماندانا پلیمر، مفتخر به دریافت استاندارد کارخانه ای عایق رطوبتی پلیمری پایه اکریلاتی با نام تجاری ” ایزوپل “می باشد و توانسته با تکیه بر علم روز جهان و تنها دارنده انحصاری استاندارد کارخانه ای ایزوپل در ایران باشد.
  • عایق رطوبتی پلیمری ایزوپل، مفتخر به دریافت لوح تقدیر و  تندیس از سومین نمایشگاه و جشنواره فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی، می باشد.

ویژگی ظاهری ایزوپل 

عایق رطوبتی پلیمری (ایزوپل)، به صورت مایع با رنگ های دلخواه (بیش از ۲۰ رنگ مختلف) در اختیار مصرف کنندگان عزیز قرار می گیرد. روی انواع سطوح با استفاده از غلطک و قلمو، اجرا می شود و پس از خشک شدن، لایه ای مقاوم در برابر نفوذ آب و رطوبت ایجاد کرده، چسبندگی بالایی بر روی سطوح مختلف داشته و مقاوم در برابر ضربه و سايش می باشد. ظاهر زیبایی این نوع عایق بندی به دلیل استفاده از رنگ های متنوع، مورد توجه قرار گرفته است.

تنوع محصولات ایزوپل 

ایزوپل پشت بام: عایق رطوبتی پشت بام ایزوپل یکی از بهترین مواد جهت عایق کاری سطوح و سازه های مختلف می باشد. با توجه به مشکل نشتی پشت بام در فصول مختلف، استفاده از عایقی با کیفیت و دوام بالا توأم با ظاهری زیبا حائز اهمیت می باشد.

ایزوپل استخر:

توجه به “فشار مثبت” یا “فشار منفی” آب، از نکات ضروری در عایق بندی استخر است. عایق رطوبتی ایزوپل، نه تنها استخر را در برابر نشت و نفوذ آب از سطوح زیرین و رویی، عایق می کند بلکه نیاز به رنگ کاری را به دلیل داشتن محصول ویژه عایق استخری ایزوپل، مرتفع می کند.

ایزوپل بالکن

عایق رطوبتی بالکن ایزوپل، علاوه بر جلوگیری از نشت آب باران، در مقابل رطوبت هوا نیز عایق است. قابلی تردد بوده و در مقابل اشعه ی ماوراء بنفش نیز مقاوم می باشد.

ایزوپل سرویس بهداشتی و حمام:

عایق رطوبتی سرویس بهداشتی و حمام ایزوپل، ملزومات کاشی کاری از جمله ایجاد سطح یکپارچه، بدون درز و شکافتگی را فرآهم می آورد. در سطوح پیچیده به راحتی قابل اجرا است و در هنگام اجرا، سیستم های لوله کشی و تاسیسات الکترونیکی ساختمان، در امان هستند.

ایزوپل سطوح فلزی

پشت بام های فلزی، مستعد نفوذ و نشت آب هستند و چالش های عایق بندی مخصوص به خود را دارند.

عایق رطوبتی فلزی ایزوپل، به دلیل دارا بودن ویژگی هایی از جمله چسبندگی و انطباق پذیری بالا به سطح فلز، ایمن سازی سطح فلزی در برابر مواد شیمیایی و جلوگیری از خوردگی و ترکیب فلزات با مواد شیمیایی و آلودگی های محیطی، بهترین مواد جهت عایق کاری سطوح و سازه های فلزی است.

ایزوپل نما و آبنما

عایق رطوبتی نما ایزوپل، با داشتن ویژگی های منحصر به فردی از جمله، قابلیت اجرا روی سطوح مختلف ازجمله آجر، سنگ، بتن، سرامیک و غیره با داشتن اشکال هندسی، پیچیده قابل اجرا است. رنگ بندی های متنوع، چسبندگی فوق العاده و مقاوم در برابر تغییرات شدید آب و هوایی، اجرای آسان با استفاده از ابزارهای ساده، سازگار با محیط زیست و قدرت پوشش دهی بالا و نتیجه ی مطلوب در بسیاری از پروژه ها، ازمزایای این محصول است. در فرمولاسیون عایق رطوبتی ایزوپل نما به وضعیت جوی کشور ایران توجه شده است و محصول در استان های مختلف از استان های سردسیر مانند آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل تا آب و هوای بارانی گیلان و مازندران و شرایط جوی شهر های کویری چون یزد و اصفهان، با موفقیت اجرا شده است.

کلام آخر

شرکت دانش بنیان مبتکران ماندانا پلیمر دارای طیف گسترده ای از محصولات و سیستم های مناسب برای عایق کاری موفق می باشد. مشاوران و کارشناسان ما، با تجربه ی بالا و حضوری بالغ بر دو دهه در زمینه عایق سازی ساختمانهای تجاری، صنعتی و مسکونی، آماده مشاوره و همکاری با شما هستند.

همین امروز با ما تماس بگیرید:
۰۹۳۹۰۵۲۸۰۶۱ – ۰۴۱۳۳۲۵۴۰۰۵ – ۰۲۱۸۸۶۸۹۷۹۸