رنگ استخر

در این مقاله دلیل عایق بندی استخر را با عایق بند رطوبتی پلیمری آشنا می شویم.

عایق بندی سطح استخر

محیط اطراف استخر باید هم عایق و هم مقاوم در برابر لغزش باشد. با مواد و دانش مناسب می‌توان یک منطقه استخر مقاوم و آب‌بند با خواص ضد لغزش ایجاد کنید. استخرها منبع دائمی آب میباشند و به صورت دائمی تحت تاثیر آب می باشند. پس میتوان گفت سازه یک استخر تحت تاثیر فشار مثبت آب از مخزن داخلی آن، و فشار منفی آب از طریق لوله ها یا آب های زیرزمینی می باشد. بنابراین، با گذشت زمان، مواد شیمیایی و آب به عرشه بتنی استخر، آسیب می رساند. یک درزگیر درجه یک برای حفظ یکپارچگی بتن شما ضروری است.

عایق رطوبتی مناسب عرشه استخر دارای ویژگی‌های ضد لغزش و آب بندی بالایی است که برای تحمل همه شرایط و الگوهای ترافیکی طراحی شده است. استخرها مناطق بسیار خطرناکی هستند، بسیاری از سطوح سخت در هنگام خیس شدن مستعد لغزش هستند. پرداخت صحیح برای محوطه استخر بتنی شما شرایط ناامن را از بین می برد. قبل از شروع کار عرشه استخر، مطمئن شوید که تمام اطلاعات لازم برای ایجاد یک سطح ایمن و جذاب را دارید.

چگونه مقاومت لغزش در درزگیرهای بتنی استخر گنجانده می شود؟

بسیاری از درزگیرهای بتن، محصولاتی را ارائه می دهند که می توانند مستقیماً به مواد آب بندی اضافه شوند. اینها معمولاً پلیمرهای آسیاب شده با قوام مشابه ماسه هستند. هنگامی که با سیلر اعمال می شوند، با پایه پلیمری پیوند می خورند و بافت و چسبندگی را در بالای خود پلیمر و فراتر از آن ایجاد می کنند. این افزودنی‌ها در اشکال و اندازه‌های ذرات مختلف وجود دارند.

روش پخش ذرات خشک

این یکی دیگر از ابزارهایی است که هنگام لغزش عرشه استخر استفاده می شود. به جای اختلاط ذرات با درزگیر، مواد به طور آزادانه روی درزگیر تازه اعمال شده قبل از خشک شدن پخش می شود. اغلب ترکیبی از هر دو رویکرد. اختلاط  در و پخش خشک توسط پیمانکاران استفاده می شود.

درزگیرهای نفوذی، رویکردی متفاوت برای آب بندی بتن

درزگیرهای نفوذی یک رویکرد متفاوت برای حل مشکلات لغزش روی یک عرشه بتنی هستند. درزگیر در واقع به داخل بتن نفوذ می کند و هیچ سطح یا پوسته ای روی بتن باقی نمی گذارد. از آنجایی که هیچ سطح صافی با درزگیرهای پلیمری وجود ندارد، عرشه استخر مقاومت طبیعی خود را در برابر لغزش بتن در هنگام خیس شدن حفظ می کند. بافت روکش کمی خشن تر به بتن در جلوگیری از لغزش و سقوط کمک می کند. درزگیرهای نافذ عموما بسیار موثر و ماندگار هستند.

نوع متفاوتی از رویکرد بافتی.

اغلب پیمانکاران در حین نصب، سنگ و سنگریزه و مواد چند بافتی را در کار بتن وارد می کنند. این رویکرد از مواد طبیعی (یا سنگدانه) استفاده می کند که برای کاهش لغزش و در عین حال جذاب طراحی شده اند. این نوع تزئینات هنری کاربردهای متعددی دارد. جذابیت کنار استخر را افزایش می دهد و در عین حال پایه بهتری را تضمین می کند.

یک الگوی طرح تکراری را می توان در عرشه استخر در رنگ ها و انتخاب های مختلف بافت گنجاند. این یک انتخاب گرانتر در ساخت عرشه استخر است، اما ارزش تلاش و هزینه را دارد.

بهترین روش حال حاضر برای داشتن استخری عایق و ضد لغزش

امروزه با پیشرفت علوم مختلف، عایق رطوبتی مناسب عرشه استخر، درحال طراحی و استفاده می باشند و تجربه سال ها استفاده از رنگ استخر یا به اصطلاح نانو استخر ها که همان عایق رطوبتی پلیمری استخر می باشند، بهترین نحوه ی مواجهه با چالش نشت آب است. رنگ های استخری تولید مجتمع صنعتی ماندانا پلیمر، با نام تجاری ایزوپل در خدمت هموطنان عزیز ارائه میگردد. 

ایزوپل اولین و تنهاترین عایق استخر دارای استاندارد کارخانه ای در ایران می باشد و تحت استانداردBS EN۱۴۸۹۱ کشور انگلستان، طراحی و ساخته شده است. این عایق رطوبتی به دلیل خاصیت منحصر به فرد خود در برابر اشعه نور خورشید مقاوم بوده و علاوه بر آب بندی استخر شما، با تنوع رنگی بالا باعث زیبایی سازه شما میگرد. استفاده از ایزوپل سطح استخر شما را از کاشیکاری بی نیاز میگرداند و به خودی خود قابل تردد است.

رنگ استخر ایزوپل برای آب بندی سطوح مختلف و استخرهای مدرن با اشکال هندسی پیچیده انتخاب مطلوبی می باشد. این مواد ضد سایش و ضد لغزش بوده و انواع آزمایشات مطابق استانداردهای بین المللی با موفقیت انجام گردیده است.

مواد مناسب و اطلاعات مناسب را انتخاب کنید.

وقتی صحبت از سطوح عرشه استخر می شود، انتخاب های زیادی وجود دارد. همیشه قبل از شروع کار اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید و به دستورالعمل های اجرایی هر نوع خاص از محصول توجه فرمایید.

کلام آخر

مجتمع صنعتی مبتکران ماندانا پلیمر دارای طیف گسترده ای از محصولات و سیستم های مناسب برای عایق کاری موفق می باشد. مشاوران و کارشناسان ما، با تجربه ی بالا و حضوری بالغ بر دو دهه در زمینه عایق سازی ساختمانهای تجاری، صنعتی و مسکونی، آماده مشاوره و همکاری با شما هستند.