مشاوره فنی:09124937897- فروش:09036174180

کریستاله شدن و سفیدک اپوکسی و راه حل مسئله

کریستاله شدن رزین اپوکسی و  راه حل مسئله

اگر  شما هم برای اولین در هنگام استفاده از یک رزین جدید با این موضوع روبرو شدید نگران نباشید. اغلب افراد کریستاله شدن رزین را با اصطلاحاتی از قبیل  سفیدک- کدری- یخ زدگی-ماتی و شیری شدن -شکرک  مطرح میکنند و نگران این مسله هستند که رزین اپوکسی انها خراب شده است. اگر  حتی برای یکبار هم  این موضوع را تجربه و یا شنیده باشید توصیه میکنیم صحبت های پروفسور میرمحسنی (هیئت علمی دانشگاه و شیمیدان برگزیده سال 98 کشوری) را در ویدئو زیر گوش کنید.

رزین اپوکسی فرموله شده  در دماهای پایین  تر از 15 درجه به حالت کریستاله   تبدیل می شود. کریستاله شدن در فصل های بشدت سرد گاها بصورت یخ زدگی رزین و در بغضی از فصول سال بصورت  سفیدک ظاهر میشود. گاها به علت نگهداریرزین در انبار کارخانجات در دماهای زیر 15درجه نیز ممکن است این اتفاق حتی  در تابستان هم پیش بیاید. اگر شما هم جز ان دسته از افرادی هستید که چنین مسئله ای را تجربه کرده باشید باید به شما بگوییم جای نگرانی نیست. کریستاله شدن  رزین  دلیل براین دارد که رزینی که شما خریداری نموده اید خام نیست و فروموله شده برای  کار مورد نظر شما می باشد. در واقع تولید کننده های معتبر رزین  جهان جهت ایجاد یکسری خواص  رزین اپوکسی از جمله عدم حباب زدگی و خود ترازی  و سایر ویژگی های مرغوبیت به رزین  اپوکی یکسری افزودنی یا به اصلاح اددیتیو  اضافه می کنند که  این افزودنی ها در دماهای پایین به حالت کریستاله در می اید و که شاید شما فکر کنید این رزین شکرک زده و یا خراب شده است.

و اما راه حل برطرف کردن کریستاله شدن رزین:

برای حل این مسله در روزهای سرد زمستانی شما میتوانید رزین را با استفاده از یک هیتر و یا با استفاده از  حرارت غیر مستقیم مانند استفاده از شوفاژ و یا استفاده از اب در حال گرم شدن دمای رزین را  تا 55 درجه  بالا ببرید  و درحین گرم  شدن تدریجی رزین انرا  بصورت اهسته و پیوسته مخلوط کنید. البته یادتان باشد کنترل دمایی را با ترمومتر انجام دهید تا دمای رزین از 55درجه بالاتر نرود.  بسته به درجه کریستاله شدن رزین و باانجام این کار  در بازه زمانی  نیم  الی دوساعت رزین دوباره به حالت اولیه و شفاف خود برگشته  و حالت کریستاله  بصورت کامل از بین می رود. توصیه ما برای استفاده از رزین در روزهای سرد زمستانی این می باشد که 24 ساعت قبل از استفاده رزین را در کنار شوفازقرار دهید و بعد از 24 ساغت از رزین فرموله شده استفاده کنید.

نکته بسیار بسیار مهم که نباید نادیده بگیرید

برای استفاده ی مجدد از رزین حتما یادتان باشد بعد از اینکه رزین شما به حالت اولیه و شفاف  برگشت،  دمای رزین را با ترمومتر یا دماسنج حتما کنترل کنید و  تا وقتی  که دمای رزین شما به دمای 25 درجه سانتی گراد نرسیده است  هرگز  هاردنر را به رزین اضافه نکنید. دمای مناسب برای اختلاط رزین و هاردنر 25 در جه سانتی گراد هست.

توصیه می کنیم برای اینکه کاملتر مطالب بالا را متوجه شوید ویدیو زیرا مشاهده نمایید

مارا در اینستاگرام دنبال کنید

اگر نیاز به مشاوره و تهیه ی رزین اپوکسی با کیفیت و با قیمت مناسب هستید می توانید با ما تماس بگیرید.

02188689798

04133254005

09124937897

توسط | ۱۳۹۹-۴-۲۶ ۱۹:۴۷:۵۶ +۰۴:۳۰ ۱۸-۰۹-۱۳۹۸|مطالب|