مشاوره فنی:09124937897- فروش:09036174180

یخ زدگی و کدر شدن رزین اپوکسی و راه حل این مسله

 یخ زدگی و کدر شدن رزین اپوکسی و  راه حل  این مسله

اگر برای شما هم مسله یخ زدگی رزین  حتی برای یکبار هم  پیش امده توصیه میکنیم صحبت های پروفسور میرمحسنی (هیت علمی دانشگاه و شیمیدان برگزیده سال 98 کشوری) را در این مورد در ویدئو زیر گوش کنید.

یکی از سوالات متداول دوستان در فصل سرما  این می باشد که رزینی که تهیه کرده اند  شفاف نیست و حالت کدری دارد. خبر خوب به این دوستان این است که  اگر با این مورد در روزهای سرد پاییزی و زمستانی مواجه شده اید اصلا نگران نباشید . برای فهمیدن علت این موضوع و راه حل این مسله  مقاله زیررا مطالعه نمایید.

رزین اپوکسی فرموله شده  در دماهای پایین  تر از 15 درجه به حالت کریستاله  و کدر تبدیل می شود. اگر شما هم جز ان دسته از افرادی هستید که رزین شما در دمای پایین این حالت را دارد  اصلا نگران نشوید. این موضوع یک نشانه خوبی  بوده و دلیل براین دارد که رزینی که شما خریداری نموده اید خام نیست و فروموله شده برای  کار مورد نظر شما می باشد. در واقع تولید کننده های معتبر رزین  جهان جهت ایجاد یکسری خواص  رزین اپوکسی از جمله عدم حباب زدگی و خود ترازی  به رزین یکسری افزودنی یا به اصلاح اددیتیوهایی  اضافه می کنند که  این افزودنی ها در دماهای پایین به حالت کریستاله در می اید و که شاید شما فکر کنید این رزین شکرک زده و یا خراب شده است.

و اما راه حل برطرف کردن حالت کدری رزین فرموله چه می باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای حل این مسله در روزهای سرد زمستانی شما میتوانید رزین را با استفاده از یک هیتر و یا با استفاده از  حرارت غیر مستقیم مانند استفاده از شوفاژ  تا دمای 50 درجه گرم کنید و کم کم و ارام ارام رزین را مخلوط کنید. در زمان حداکثر نیم ساعت رزین دوباره به حالت اولیه و شفاف خود در می اید

نکته بسیار بسیار مهم که نباید نادیده بگیرید

حتما یادتان باشد بعد از اینکه رزین شما به حالت اولیه و شفاف  برگشت،  دمای رزین را با ترمومتر یا دماسنج حتما کنترل کنید و  تا وقتی  که دمای رزین شما به دمای 25 درجه سانتی گراد نرسیده است  هاردنر را به رزین اضافه نکنید.

توصیه می کنیم برای اینکه کاملتر مطالب بالا را متوجه شوید ویدیو زیرا مشاهده نمایید

مارا در اینستاگرام دنبال کنید

اگر نیاز به مشاوره و تهیه ی رزین اپوکسی با کیفیت و با قیمت مناسب هستید می توانید با ما تماس بگیرید.

02188689798

04133254005

توسط | ۱۳۹۸-۹-۱۸ ۱۹:۰۴:۲۳ +۰۳:۳۰ ۱۸-۰۹-۱۳۹۸|مطالب|