مشاوره فنی:09124937897- فروش:09036174180

عایق رطوبتی پشت بام (بخش دوم)

در بخش قبلی مطلب عایق رطوبتی پشت بام مطرح شد که چه مشکلاتی در این زمینه وجود دارد. در ادامه مطلب مشکلات دیگری را مطرح میکنیم :

جهت افزایش قابلیت تردد بیشتر بر روی عایق رطوبتی پلیمری برای پشت بام چه پیشنهادی داده می شود؟

  • اجرای توری همراه با لایه آستری و رویی در هنگام اجرا موجب ایجاد قابلیت تردد بدون نیاز به استفاده از کاشی و سرامیک می شود.

آیا میتوانیم برای صرفه جویی در هزینه در پشت بام توری استفاده نکنیم؟

  • بله استفاده از توری اختیاری می باشد اما برای پشت بام های با تردد بالا استفاده از توری توصیه می شود.

اگر پشت بام ایزوگام شده مشکل نشتی داشته باشد، آیا میتوان بدون جدا کردن ایزوگام از عایق پلیمری استفاده کرد؟

  • بله می توان بدون جدا کردن ایزوگام مطابق دستورالعمل های اجرایی اقدام به اجرای عایق رطوبتی پلیمری نمود.

آیا لازم هست فویل آلومینیومی ایزوگام دارای نشتی جدا شود و بعد از آن عایق پلیمری روی آن اجرا گردد؟

  • استفاده از عایق رطوبت پلیمری روی فویل آلومینومی بلامانع است.

آیا اجرای تمام لایه های عایق رطوبتی پلیمری جهت عایقکاری پشت بام در یک روز اجرا می شود؟

  • هر لایه در مجاورت نورخورشید بعد از 2 الی 3 ساعت به طور کامل خشک می شود. و بعد از خشک شدن لایه زیرین لایه بعدی قابل اجرا می باشد. در صورت پایین بودن متراژ تمام لایه ها در یک روز قابل اجرا می باشند. توجه نمایید که فاصله زمانی بین اعمال لایه های مختلف نباید خیلی طولانی باشد.

آیا عایق رطوبتی پلیمری برای عایقکاری روی شیروانی هم قابل اجرا است؟ قبل از اجرا چکار باید کرد؟

  • در این مورد برای درزگیری سقف شیروانی ابتدا توسط بتونه 400 پلیمری درزگیری انجام می شود. و بعد از اعمال لایه پرایمر مطابق دستورالعمل های اجرایی عایق رطوبتی  پلیمری اجرا می گردد.

مقایسه عایق رطوبتی پلیمری با سایر محصولات از جمله ایزوگام به چه صورتی است؟

  • با توجه به مزایایی که برای عایق رطوبتی پلیمری نام برده شد قیمت آن با ایزوگام کاملا رقابتی است. به دلیل بدون درز بودن و یکپارچگی عایق رطوبتی پلیمری و همچنین به دلیل خاصیت نفوذی پلیمری به خلل و فرج بتن، مشکل نشتی به حداقل  می رسد. همچنین قدرت الاستیکی بالایی که در عایق رطوبتی پلیمری وجود دارد آن را در برابر تغییرات شدید جوی و تنش های محیطی مقاوم می کند و مانع ایجاد ترک خوردگی می شود. باید توجه داشت ایزوگام دارای حداقل 30% پرتی بوده و قیمت واقعی آن حداقل 30 درصد بیشتر از متراژ واقعی می باشد و این هزینه ای است که بصورت مستتر بوده و به مشتری اعلام نمی گردد. درحالی که عایق رطوبتی پلیمری فاقد هرگونه هزینه پنهانی بوده و پرتی ندارد. از دیگر مزایای این عایق می توان به امکان تردد بدون نیاز به کاشی کاری، سبک سازی سازه، جلوگیری از هدر رفت انرژی در فصول سرد و گرم و در نتیجه صرفه جویی در مصرف انرژی، قابلیت ترمیم، اجرای آسان، مقاومت بالاتر، تنوع در رنگ و … اشاره نمود.

عمر مفید عایق رطوبتی پلیمری در مقایسه با سایر عایق های رطوبتی برای عایقکاری پشت بام چقدر می باشد؟

  • بدلیل عدم ترک خوردگی در مقابل سرما و گرما و ضربه و انعطاف پذیری بسیار بالای عایق رطوبتی پلیمری، این عایق نسبت به سایر عایق های رطوبتی دیگر مانند ( ایزوگام و … ) عمر بسیار بالاتری دارد. همچنین عایق رطوبتی  پلیمری قدرت چسبندگی بالایی به سطح دارد. عایق رطوبتی  پلیمری به دلیل اینکه از جنس پلیمر می باشد عمر مفید آن حداقل 20 سال می باشد.

عایق های قیری تحمل تغییرات شدید دمایی را ندارند در حالیکه عایق رطوبتی پلیمری در دماهای بین 50- تا 120+ درجه سانتیگراد مقاوم بوده و خواص الاستیکی آن کاهش نمی یابد. در نتیجه ترک نمی خورد و سوراخ و پاره نمی شود . همه موارد فوق منجر می شوند تا عمر مفید عایق رطوبتی پلیمری نسبت به سایر عایق های رطوبتی بیشتر باشد.

توسط | ۱۳۹۸-۶-۱۴ ۱۵:۵۲:۵۶ +۰۴:۳۰ ۲۲-۰۷-۱۳۹۷|عایق رطوبتی, مطالب|