مشاوره فنی:09124937897- فروش:09036174180

رنگ های فلوروسنت و فسفرسنت(شبتاب و شبرنگ)

فسفرسانس و فلوئورسانس:

در فلوئورسانس که نمونه آن نور مهتابی یا صفحه تلویزیون است تابش آنی است و تقریبا بلافاصله بعد از قطع نور¸ تابش تمام می شود. در حالی که در فسفرسانس ماده بعد از قطع نور نیز تا مدتی به تابش ادامه می دهد که مقدار آن بسته به ماده مورد استفاده می تواند از چند ثانیه تا چندین روز طول بکشد.

به رنگ های فلورسانس  شبرنگ و به رنگ های فسفرسانس شبتاب نیز گفته می شود.

شباهت فسفرسانس و فلوئورسانس این است که در آنها یک ماده خاص که به طور عام به آن فسفر گفته می شود پس از قرار گرفتن در مقابل نور مرئی یا غیر مرئی یا حرارت (تحریک شده) این انرژی را در خود ذخیره می کند و سپس آن انرژی را به صورت طیفی از امواج مرئی در طول مدت زمانی منتشر می کند.

تفاوت فسفرسانس و فلوئورسانس در اختلاف زمانی بین دریافت و تابش یا به عبارت دیگر دوام تابش است. در تابش فلورسانس، زمان تحریک کمتر از 10 به توان 8- ثانیه است، در حالی که در پدیده فسفرسانس، زمان تحریک بیش از 10 به توان 8- ثانیه است. به عبارتی در فسفرسنس تحریک طولانی تر و تشعشع طولانی تری داریم و در فلوئورسنس تحریک کوتاه تر و تشعشع کوتاه تری تری داریم.

در کارهای هنری ازجمله ساخت تابلو میزهای ژئود و ابستره- ساخت زیورالان رزینی- ساخت صفحات و کانترهای میز رزینی از این رنگ ها استفاده میکنند. لازم به ذکر می باشد برخی به اشتباه به رنگ های پودری صدفی شبرنگ می گویند که این اصطلاح اشتباه می باشد.

در صورتی که درخواست خرید رنگ های  فلورسنت و فسفرسنت داشته باشید جهت مشاهده ی رنگ و سفارش می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

 

توسط | ۱۳۹۸-۴-۲۷ ۱۶:۲۴:۳۹ +۰۴:۳۰ ۲۷-۰۴-۱۳۹۸|مطالب|