مشاوره فنی:09124937897- فروش:09036174180

حباب در رزین اپوکسی و روش های از بین بردن حباب

قسمت اول مقاله

حباب در رزین و دلایل ایجاد حباب  و روش های حدف حباب  اپوکسی

کسانی که با رزین اپوکسی کار میکنند اکثرا با مشکل حباب در سطح کار ایجاد شده مواجه می شوند

سوالی که بارها و بارها برای دوستان عزیز پیش می اید این هست که چیکار کنیم که اصلاحباب در رزین ایجاد نشود؟

برای پاسخ به این سوالات خواندن مقاله ی زیرا به شما دوستان توصیه می نماییم

حباب به چه دلیلی ایجاد میشود؟

همواره به یاد داشته باشید که  با توجه به این نکته که اختلاط رزین و هاردنر یک واکنش شیمیایی  می باشد پس به دلیل رخداد  یک واکنش شیمیایی،  پدیده ی حباب زنی  در حین اختلاط کاملا طبیعی می باشد. پس اگر در حین اختلاط هاردنر و رزین متوجه ایجاد حباب  ریزی در مخلوط شدید اصلا جای نگرانی نیست و این حباب ها به مرور از سطح کار خارج خواهند شد. بسیاری از مدرسین و فروشندگان رزین به اشتباه فکر میکنند در رزین ایدال اصلا حباب ایجاد نمیشود و متاسفانه این طرز تفکر اشتباه را  به هنرجویان و خریداران رزین القا می نمایید و تاکید میکنندکه رزین خوب اصلا حباب نمیزند. ما دراینجا  به شما می گوییم این طرز فکر کاملا اشتباه بوده و ناشی از اطلاعات سطحی افراد می باشد.

پس این تفکر اشتباه را از ذهن خود بیرون  کنید و همواره بیاد داشته باشید که در اختلاط رزین و هاردنر ایجاد حباب را خواهید داشت. این حباب ها به مرور از سطح خارج می شوند و شما در سطح کار حباب سطحی مشاهده نخواهید کرد.

البته و البته این نکته را به خاطر داشته باشید زمانی شما یک سطح صاف و بدون حباب سطحی را بعد از خشک شدن رزین مشاهده خواهید کرد که حتما و حتما از یک رزین اپوکسی فرموله شده ی معتبر استفاده نمایید.  خرید یک رزین معتبر مهمترین کار ی هست  که شما بایستی انجام دهید .

اگر از ابتدای کار  از کیفیت رزین خود مطمن باشید دیگر نیازی به نگرانی در مورد برطرف کردن حباب سطح کار خود را نخواهید داشت. در صورتیکه ویسکوزیته ی رزین مورد استفاده شما توسط تولید کننده به درستی تنظیم نشده باشد طبعتا همیشه مشکل ایجاد حباب سطحی را خواهید داشت و این تقصیر و مشکل کار شما نیست.

متاسفانه بیشتر رزین های موجود در بازار ایران به دلیل خام و فروموله نبودن همواره  مشکل حباب زدگی در سطح کار بعد از خشک شدن را دارند

غلتک حباب گیرو استفاده از حرارت جهت از بین بردن حباب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حتما شما هم با این توصیه ی فروشندگان رزین اپوکسی اشنا هستید. که بعد از اتمام کار با غلتک حباب گیر یا حرارت حباب های سطحی کارتان را از بین ببیرید. ما به شما توصیه می کنیم به جای درمان همواره به فکر پیشگیری باشید. استفاده از غلتک حباب گیر و یا حرارت اگرچه می توانید حباب سطحی را از بین ببرد ولی همیشه یک مشکل اساسی را برای سطح شما ایجاد خواهد کرد. با استفاده غلتک حبابگیر و یا حرارت رزین شما خاصیت خود ترازی خود را از دست خواهد داد.

پس همواره سعی کنید از جای مطمن رزین خریداری نمایید که تا جای ممکن مشکلات بالا را تجربه نکنید.

در بخش بعدی مقاله به شما خواهیم گفت که چطور با رزین کار کنید که اصلا در سطح کار شما  حباب ایجاد نشود. با ما همراه باشید

اگر در تهیه رزین اپوکسی دچار سردرگمی هستید و نمیتوانید تشخیص دهید که چه رزینی مناسب کار شما هست. توصیه میکنیم با مشاورین ما در ارتباط باشیدتا کاملا مشکل شما حل شود

مشاوره رایگان

09124937897

02188689798

04133254005

مارا در اینستاگرام دنبال کنید

توسط | ۱۳۹۸-۹-۱۵ ۱۳:۲۴:۲۵ +۰۳:۳۰ ۱۵-۰۹-۱۳۹۸|مطالب|